rozrząd, eksploatacja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • qulerek
    Classic
    • 2010
    • 9

    rozrząd, eksploatacja

    Wszystkie te modele wystarczą do użytku w domu. Seria 2 ma pompę z kompozytu. Jubileuszowa to seria 5 - tu jest już pompa alu.
    Teraz w Castoramach pojawiają się nowe modele Karchera. Nazywają się Silent. Nowatorska technologia - pompa alu chłodzona wodą. Cena zmieści się w Twoim budżecie. W Kraku masz trzy Castoramy. Powinni już mieć na stanie. Twój wybór.
  • fona
    Classic
    • 2009
    • 2

    #2
    rozrząd, eksploatacja

    Witam

    Posiadam Octavie AXR tdi 74kW jak to jest z tym rozrządem 90 tyś czy mozna przeciągać przebieg w książce jest 120 tyś???

    Na co jeszcze zwrócić uwagę przy tym przebiegu??

    Komentarz

    • Maicroft
      Moderator
      S_OCP MemberModeratorr
      • 2004
      • 25757
      • Audi

      #3
      Auto ma wiecej jak 5 lat wymienic przy 90kkm, jak ma 3-4 lata zmienic przy 120.

      W jednym i drugim wypadku z pompa wody.

      Mozna isc na kompromis i zmienic przy 105kkm
      Spritmonitor.de

      Komentarz

      • driver
        Classic
        • 2010
        • 5

        #4
        Witam, sorry za odkopanie tematu ale nie wiem czy jest sens zakładać nowy. Chciałem się was poradzić co trzeba kupić przy wymianie rozrządu w OI axr rocznik 2007. Jakie części konkretnie pasujące do tego silnika?

        Komentarz

        • Lashlo
          L&K
          S_OCP Member
          • 2007
          • 1455

          #5
          fona, mi kazali w ASO nie dociagac do 120 tylko mieli ponoc jakis prikaz z SAP,ze co 90 kkm,bo inaczej nie biora odpowiedzialnosci. Dla mnie to dziwne,bo w ksiazce serwisowej AXR co 120 tys,ale coz-wymienilem przy przegladzie 105 kkm.
          driver, pelen rozrzad (pasek+rolki)+pompa wody. I oczywiscie zero no name,tylko solidnej firmy.

          Komentarz

          • driver
            Classic
            • 2010
            • 5

            #6
            Dzięki, właśnie chodzi mi o solidną firmę. Ale nie wiem która robi solidne paski, rolki i pompę do axr, podaj nazwę I jeszcze jedno są jakieś komplety rozrządu na allegro ale to są jakieś uniwersalne do wszystkich marek koncernu VAG nie wiem czy to będzie konkretnie pasować do tego rocznika skody. Ma to jakieś znaczenie czy wszytskie AXR były takie same?

            Komentarz

            • Lashlo
              L&K
              S_OCP Member
              • 2007
              • 1455

              #7
              Rolki firmy INA,najlepiej podac rocznik,model i nr VIN,bo bywa,ze w roznych rocznikach tego samego silnika bywaja inne czesci.

              Komentarz

              • robekcool
                RS
                • 2009
                • 2041
                • Octavia II (1Z3)
                • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

                #8
                driver, jeśli piszą axr w opisie aukcji to ma pasić.
                co do przeciągania do 120 kkm to nie jeden już przy 110-115 się zdziwił :idea:
                www.k-mot.pl
                Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
                Autoholowanie.
                Robert Kulma

                Komentarz

                • skalar
                  Rider
                  • 2010
                  • 575

                  #9
                  podpinam sie pod temat:mam 1.8T AUM rozrzad wymieniany przy 90 tys,teraz mam 157000 km,czy już wymieniać??całosc czy tylko pasek??

                  Komentarz

                  • Lashlo
                    L&K
                    S_OCP Member
                    • 2007
                    • 1455

                    #10
                    skalar, stanowczo całość.Zawsze rozrząd wymieniamy w całości. Wymienisz sam pasek i za np 10 tys padnie pompa wody albo rolki i znow placisz za robocizne...

                    [ Dodano: Czw 11 Sie, 11 16:12 ]
                    skalar, a wymiana przy 180 kkm,jesli jestes PEWIEN w 100% przebiegu i zrobienia rozrzadu przy 90 kkm.

                    Komentarz

                    • skalar
                      Rider
                      • 2010
                      • 575

                      #11
                      Zamieszczone przez Lashlo
                      skalar, stanowczo całość.Zawsze rozrząd wymieniamy w całości. Wymienisz sam pasek i za np 10 tys padnie pompa wody albo rolki i znow placisz za robocizne...

                      [ Dodano: Czw 11 Sie, 11 16:12 ]
                      skalar, a wymiana przy 180 kkm,jesli jestes PEWIEN w 100% przebiegu i zrobienia rozrzadu przy 90 kkm.
                      przebieg w 100% pewny,
                      a napinacz hydrauliczny tez wymieniqc???
                      czy w serwisie sa w stanie sprawdzic stan rozdządu??

                      Komentarz

                      Pracuję...